Členové
Václav Bárta - tuba
Václav se narodil 20.5.1970 v Prachaticích, odkud ho rodiče odvezli do Jámy, a tam žije s manželkou a dvěma dětmi dosud. Navštěvoval ZŠ ve Lhenicích, maturitu získal na SPŠ ve Volyni. Do LŠU chodil ve Lhenicích k Janu Markovci staršímu. Pod jeho vedením začal hrát v mládežnické dechové kapele Podstrážanka , poté hrál ve Strážkovické osmě. Základní vojenskou službu absolvoval u posádkové hudby ve Vyškově a tři měsíce u posádkové hudby v Českých Budějovicích. Po vojně hrál rok s Šumavankou Václava Rožbouda a v průběhu toho roku vznikla dechová hudba DOUBRAVANKA , které zůstal věrný dodnes. Největším jeho koníčkem je muzika, ale je i zaníceným myslivcem a dobrovolným hasičem ve sboru dobrovolných hasičů Jáma, i když je pravdou, že raději než oheň hasí žízeň pivem, ostatně jako většina členů kapely.
Petr Šipan - trumpeta
Petr se narodil poslední den v roce 1973 v Prachaticích. Zde také bydlí se svou manželkou a Péťou. Prachatickou lidovou školu umění prošel v letech 1981 až 1989. S Doubravankou hraje od roku 1998. Pracuje jako automechanik TEEM ing.Tureček Milan v Těšovicích. Muzika je jeho největším koníčkem a nejoblíbenějším nápojem je pravá Americká Coca Cola, vyjímečně Jablíčko. Od 9.11.2002 je šťastným otcem dcerky Danielky.
Vlasta Schwinger - baryton, pozoun
Vlasta se narodil 17.2.1975 v Prachaticích a do svých dvaceti let bydlel v Jámě. Navštěvoval ZUŠ ve Lhenicích pod vedením pana Jana Markovce staršího. Vyučil se jako elektromechanik v Hluboké nad Vltavou, kde působil také v tamní dechovce. Vojenskou základní službu lehce proplul jako barytonista u Posádkové hudby v Litoměřicích. Osm let hrál s dechovkou Šumavanka a v září roku 2000 začal působit jako stálý člen Doubravanky. Od roku 1995 je zaměstnán jako školník v ZŠ ve Lhenicích, kde bydlí s manželkou a dvěma dětmi.
Miroslav Šnajdr - harmonika
Narodil se 1.4.1965 v Prachaticích, od svého narození do současné doby bydlí v Jámě. Do základní školy chodil tři roky v Mičovicích, později do Lhenic, kde také navštěvoval LŠU. Poté studoval na Střední zemědělské škole v Kamenici nad Lipou. Zaměstnán je ve firmě VS Trend Bavorov jako opravář a strojník zemědělských strojů. Je ženatý, má dva syny. Jeho záliby jsou především hudba a sport. V kapele zastává funkci zástupce kapelníka a je spolu s kapelníkem služebně nejstarším členem kapely. Jeho heslem je: LÉPE JE HRÁT V MALÉ HOSPODĚ, NEŽLI DŘÍT NA VELKÉM POLI" .
Bohumír Krištof - bicí
Je ženatý, narodil se 13.8.1974. Zaměstnán je jako provozní montér u 1. JVS a.s. Pochází z Netolic, kde dosud žije. V Netolicích také absolvoval LŠU pod vedením pana Jana Nováčka. Na bicí se, ale musel naučit sám v dětském dechovém souboru LŠU. S Doubravankou hraje od roku1992. Jeho nejoblíbenějším nápojem je pivo, a to Budvar 12°. Od 22.10.2002 je šťastným otcem vytoužené dcerky Elišky.
Jiří Cinádr - zpěv
Je rodákem z Vodňan, kde žil od svého narození /to bylo v roce 1958/ až do dvaceti let. Tady začínal s muzikou. Nejprve na akordeon, později na trubku, na kterou hrál v dechovém souboru LŠU Vodňany, pak při studiích na Gymnáziu v Prachaticích i v mládežnické dechovce, kterou vedl pan Jaroslav Heřman. V dobách studií na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích si zahrál a zazpíval ve studentském divadelním souboru a studentské kapele. Tehdy začala jeho spolupráce jako zpěváka s prachatickou Lesankou. V roce 1982 se oženil a od té doby žije v Kaplici. Ale Lesance zůstal věrný. S tou zpíval spolu s Marií Svobodovou s krátkou přestávkou až do začátku devadesátých let, kdy přestala jako velká dechovka působit. Poté zpíval několik let se Strážkovickou osmičkou Honzy Pöschla. V Kaplici si čas od času zazpíval nebo zahrál s Agrovankou. Spolupráce s Doubravankou se zrodila na podzim roku 2004, původně „na záskok“. Z toho se v dalším roce stalo zpívání „na plný úvazek“. Muzika je jeho největší koníček, má rád klasický jazz a swing. Kantořinu pověsil na hřebík v roce 1994, dnes pracuje jako inspektor obchodní služby v České pojišťovně. Má dospělého syna Honzu. Nejoblíbenější alkohol je Fernet citrus, ovšem většinou jako řidič požívá pouze jablečný džus s vodou.
Radka Kmochová - zpěv
Radka se narodila 18.6.1970, pochází z Českého Krumlova a dnes bydlí se svým manželem a dvěma dětmi ve vesničce Zubčice na Českokrumlovsku.Je učitelkou na 1. stupni základní školy v Č.Krumlově. Zpívání je jejím největším koníčkem od malička. V osmi letech začala zpívat ve folklórním souboru Jitřenka z Č.Krumlova a v dospělém souboru Růže zpívá a tančí dodnes. V letech 1988 – 92 zpívala s Kubatovou dechovkou, poté s různými dechovými kapelami na Českokrumlovsku a od ledna 2006 zpívá s Doubravankou. Jejím heslem je: „S ÚSMĚVEM JDE VŠECHNO LÍP“
Jarka Průchová - zpěv
Jarka se narodila 19.11.1978 v Prachaticích. Pochází z Husince. V současné době žije v Praze a zde pracuje, jako učitelka 1.stupně na základní škole. Od malička si doma broukala „dechovku“ ke které ji vedli její dědové. Při ZŠ v Husinci navštěvovala LŠU v Prachaticích /flétna/ a později ve Vlachově Březí – pobočka Husinec /piáno/. Na ZŠ začala zkoušet soutěže v sólovém zpěvu, dařilo se a tak jí zpívání více a více bavilo. Začala navštěvovat soukromé hodiny zpěvu a připravovala se na konzervatoř. Ale štěstí tomu chtělo jinak a tak vystudovala SPgŠ v Prachaticích. Zde se stala členkou první etapy souboru Cink a v něm zpívá ještě dnes. Tancovala ve folklórním souboru LIBÍN-S a po maturitě začala zpívat jako sólistka. Jarka hrála v taneční kapele Skarab Bazar pod vedením Jirky Pecky v PT a zpívala s malou dechovou kapelou Lažišťanka. V současné době zpívá už jen s „Doubravankou“ – víc už se zvládat nedá.6.1.2007 se Jarušce narodila dcera Andulka.
[ zpět na úvod ]
 

 
Copyright © 2024  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák - Váš osobní Webmaster :  webmaster.robertsedlak.cz